Photoshop’da Transparan Yazı Efekti

Photoshop'da Transparan Yazı Efekti

Photoshop'da Transparan Yazı Efekti  Hiç Photoshop'ta metin katmanlarını saydam yapmak ve arka plan katmanının görünmesini sağlamak istediniz mi? Katman maskeleri ve kırpma maskeleri Photoshop'ta metin katmanlarına doğrudan uygulanamaz. Çünkü metin katmanlarımızı Akıllı Nesnelere, vektörlere veya  bitmaplere dönüştürmekten kaçınmak istiyorsak farklı bir yaklaşım izlememiz gerekiyor.

1.Adım:

Photoshop'ta yeni bir belge oluşturun ve arka plan olarak kullanmak üzere bir görüntü yerleştirin. Bunun için Pexels'te birçok harika fotoğraf ücretsiz olarak mevcuttur.

Photoshop'da Transparan Yazı Efekti

2.Adım:

Tuval üzerine beyaz bir dikdörtgen çizin ve 'Opaklık'ı yaklaşık %90'a ayarlayın.

Photoshop'da Transparan Yazı Efekti

3.Adım:

Şimdi şeffaflık sağlayacağımız metin katmanını ekleyin. Bu nedenle metin rengini %100 siyah (#000000) yaptığınızdan emin olun ve ardından metni ve dikdörtgeni birlikte gruplandırın.

Photoshop'da Transparan Yazı

4. Adım

Karıştırma Seçeneklerini düzenlemek için grup katmanına çift tıklayın. Karıştırma Seçenekleri penceresinin altında, 'Eğer Karıştır' seçeneğini 'Gri' olarak ayarlayın ve 'Bu Katman' için sol tutamacı en az '100' değerine sürükleyin. Daha düzgün kenarlar elde etmek için değeri biraz ayarlamanız gerekebilir, ancak bu yalnızca geçici olduğu için mükemmel olması konusunda çok fazla endişelenmeyin.

Photoshop'da Transparan Yazı

5.Adım: Artık tamamen düzenlenebilir şeffaf bir metin katmanınız var. Farklı bir görüntü için arka plan katmanını değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda yazı tipi stilini değiştirebilir veya dikdörtgen köşeli katmanınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Photoshop'da Yazı Efektleri

6. Adım Düzenlemeyi bitirdiğinizde, daha düzgün, daha kaliteli bir sonuç elde etmek için metin katmanını bir şekle dönüştürmenizi ve ayrıca dikdörtgen katmanından çıkarmanızı öneririm. Bunun için katmanlar panelindeki metin katmanına sağ tıklayın ve 'Shape Dönüştür'ü seçin.

Photoshop'da Yazı Efektleri

Sonuç:

İşte nihai sonuç, şeffaf bir metin efekti elde etmenin birçok farklı yolu var. Ancak bunun şeffaf metin katmanlarıyla çalışmanın en kolay ve en esnek yolu olduğuna inanıyorum. Bunun yanında metin katmanını gereksiz ek adımlar olmadan özgürce düzenleme yeteneği, tasarımcılar için çok önemli olan bir şeydir.

Photoshop'da Yazı Efekti

Photshop'ta yazı efektleri: Photoshop ile yazılarınıza gölge verebilir ve resimlerin içine gömebilirsiniz. Aynı zamanda 3D yazı efekti de uygulamanız mümkündür. Photoshop ile ilgili diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz. Sizler için faydalı olabilecek Photoshop yazılarımız;

Sizde Photoshop hakkında kendinizi geliştirmek ve Grafik konusunda uzmanlaşmak istiyorsanız Photoshop Eğitimi ve Grafik Tasarım Eğitimi sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bilgi istek formunu doldurursanız size en kısa sürede dönüş sağlayarak sizinle iletişime geçebiliriz. Grafik konusunda istediğiniz spesifik eğitimler için sizlerle birebir görüşme sağlayarak size özel eğitim programları oluşturuyoruz. Nitelikli eğitmenler ile nitelikli eğitimler almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Photoshop'da Transparan Yazı Efekti

ile ilgili sormak istediklerinizi yorum olarak yazarsanız en kısa süre de geri dönüş sağlıyor olacağız.

0 0 votes
Değerlendir
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
telefon iletisim bilgi
 whatsapp iletisim
bilgi istek formu iletisim
Arı Bilgi İletişim Numarası
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir lütfen yorum yapmayı unutmayınx