ux uı eğitimi

ux-uı-eğitimi

UX UI Eğitimi

UX UI Eğitimi

Kullanıcı Deneyimi ve Tasarımı Kursu

İster Uzaktan Canlı, İster Yüz Yüze

Formu Doldurun %30 İndirim Kazanın.

Revit Mep Elektrik Eğitimi

 

UX UI Eğitimine Kimler Katılabilir?

 • İşletmelerin proje yöneticileri ve ürün müdürleri
 • Kendisini bu alanda yetiştirmek isteyenler
 • Grafik ve web tasarımcılar
 • İş hayatına yeni girmiş ve bu alanda kariyer yapmayı düşünen genç yetenekler
 • Sosyal medya, pazarlama, tasarım, yazılım departmanında çalışanlar
 • Yazılımcı, iş analistleri, pazarlama uzmanları
 • Tasarımcı olmak isteyenler

 

Eğitim AdıUX UI Eğitimi
TarihÇok Yakında
Süre20 Saat
SertifikaMEB, UluslarArası
Ücret

Eğitim Süresi: 20 Saat
Döküman:Eğitmen Notları
Sertifika:MEB ve UluslarArası
Garanti:Eğitim Tekrarı
Teknik Destek:7/24
Eğitmen:Sertifikalı
Proje:VAR
Öğrenme Garantisi
Ücretsiz Tekrar Hakkı
Uluslararası Sertifika
Uzman Eğitmenler
Temelden Uzmana

Neden UX UI Eğitimi

 • Kullanıcı Deneyimi (UI/UX) Eğitimi, katılımcılara kullanıcı deneyimi merkezli ürün tasarımı ve geliştirme süreçlerinde kullanılan tekniklerin öğretilmesi. Sonrasında katılımcıların eğitimde öğrendikleri bilgileri pekiştirmek amacıyla projeler ile desteklenerek katılımcıların verimli bir şekilde kullanıcı ara yüz tasarımı yapacak seviyeye gelmesi sağlanacaktır.
 • Nicel ve nitel araştırma metodolojileri ve insanlar için tasarımın arkasındaki tasarım psikolojisi dahil olmak üzere UX/UI tasarımının tüm temellerini anlayacaksınız.
 • Kullanıcı araştırmasını sentezleyin, tasarım fırsatlarını çerçeveleyin, fikirlerinizi prototipe, prototiplerinizi tasarıma çevirin ve geri bildirime dayalı tasarımları geliştirmek için kullanılabilirlik testleri yapacaksınız.

 • Tasarımlarınızı bir çerçeveye sonrasında aslına uygun çizimlere ve ardından mühendislik aktarımı için hazırlanabilecek yüksek kaliteye sahip etkileşimli bir tasarıma dönüştüreceksiniz.
 • Tasarımlarınıza görsel tasarım temellerini dahil edin: bilgi hiyerarşisi, UI tasarım kalıpları, görsel hiyerarşi, tipografi, stil kılavuzları ve temel tasarım sistemlerini tasarımlarınıza dahil edeceksiniz.
 • Verilere dayalı bir tasarımı geliştirmek için nitel analitik yoluyla tasarım performansınızı ölçeceksiniz.

Eğitim Konuları

UX UI Eğitim Konuları:

 • 1. UX ve UI Kavramları

  Bu giriş dersi, size UX / UI'nin temellerine, UX / UI tasarımcısının görev ve sorumluluklarına dair tam bir giriş sunar.

   

 • 2. UX İlkeleri

  Bu derste, kullanıcı deneyimi tasarım sürecinin tam olarak nasıl çalıştığını öğreneceksiniz. Müşteri yolculuğu ve satış hunilerinin yanı sıra davranış psikolojisi hakkında bilgi edinecek ve şaşırtıcı bir kullanıcı deneyimi yaratabilmek için tetikleyicileri etkileyeceksiniz.

   

 • 3. Persona

  Bu derste, personalar oluşturmak için kullanıcı araştırması yapmak için en etkili araçları tanıyacaksınız Persona Toolbox ile 6 farklı metodolojiyi ve hepsinin detaylı açıklamalarını öğreneceksiniz.

   

 • 4. Tasarım İlkeleri

  Bu ders, odağı renk psikolojisi ve renk şemalarıyla grafik tasarıma kaydırır. Şaşırtıcı derecede güzel tasarımlar oluşturmak için yazı tipi türlerini, simgeleri ve çeşitli renkleri nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

   

 • 5. Tasarım Odaklı Düşünme

  Bu derste Tasarım Odaklı Düşünmenin müşterileriniz için en iyi kullanıcı deneyimini oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğreneceksiniz. Kullanıcı merkezli yaklaşımın en önemli yönlerini öğrenerek, belirli kullanıcı ihtiyaçları için tasarım yapmanın, kullanıcı benimsemesi için neden kritik olduğunu ve olası en iyi sonucu nasıl planlayacağınızı anlamaya başlayacaksınız.

   

 • 6. Prototipleme

  Bu derste, herhangi bir üçüncü taraf yazılıma ihtiyaç duymadan tasarımınıza nasıl hayat vereceğinizi ve doğrudan Adobe XD içinde çalışan bir prototip oluşturmayı öğreneceksiniz.

   

 • 7. UI İlkeleri

  Bu derste, kullanıcı arayüzü tasarım sürecinin tam olarak nasıl çalıştığını öğreneceksiniz. Açılış sayfaları, web siteleri, mobil uygulamalar ve çeşitli kontroller ve bileşenler gibi farklı kullanıcı arayüzü tasarım türleri hakkında bilgi edinecek, böylece şaşırtıcı derecede güzel bir kullanıcı arayüzü oluşturabileceksiniz.

   

 • 8. UI Elemanları

  Bu derste İnsanların ekranda gördükleriyle etkileşime geçmelerini nasıl kolaylaştıracağınızı, neye dokunacaklarını, kaydıracaklarını veya tıklayacaklarını bilip bilmediklerini ve olanların beklentilerini karşılayıp onları hedeflerine yaklaştırıp yaklaştırmadığını öğreneceksiniz. İnsanların nerede ve nasıl harekete geçeceklerini bilmeleri için uygun görsel ipuçları tasarlamak için hiyerarşi, renk, kontrast, tipografi ve gestalt ilkelerini nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz.

   

 • 9. Optimizasyon

  Bu bölümde, optimizasyon hakkında bilgi edineceksiniz. Bir web sitesi veya mobil uygulama tasarladıktan sonra, iyileştirilecek alanlar bulmak için metrikleri takip edebilirsiniz. Ayrıca, potansiyel müşterilerinize değer sağlayacak bir UX / UI kullanılabilirlik raporunun nasıl oluşturulacağını da öğreneceksiniz.

ArıBilgi %100 Eğitim Garantisi Verir...

Hemen Başvur

daha detaylı bilgi için lütfen arayınız... 0850 303 16 35

Sınıflar ve Uygulamalar
UX UI Eğitiminde dersler 8-10 kişilik, her kursiyere bir bilgisayarın tahsis edildiği özel olarak tasarlanmış dünya standartlarına uygun sınıflarda yapılır. Bu sınıflar katılımcının birebir katılım gösterebilmesi amacıyla özel olarak dizayn edilmiştir. UX UI eğitiminde katılımcılarımıza her özel bölüm ile ilgili proje çalışmaları yaptırılır. Bu çalışmalar katılımcılarımızın eğitim bitiminde iş hayatında karşılarına çıkabilecek her türlü uygulamanın üstesinden gelmesini sağlamaktadır.

 

Sınav Uygulaması
UX UI Kursunda ArıBilgi sınavları zorunludur.

UX UI Kursunda Arıbilgi Proje yapma zorunludur.  Uluslar Arası Sertifika için Yetkili VUE Test Merkezlerinde (Arıbilgi) bu sınavlara girilebilinir.

 • ArıBilgi Eğitim Kurumları Meb Sertifikası (Proje gerekli)


Sertifikalar
UX UI Kursunda bütün öğrencilerimize proje sonucuna göre notlu katılım sertifikası verilecektir.

 

 

Bilgi İstek Formu
Scroll to top
telefon iletisim bilgi
 whatsapp iletisim
bilgi istek formu iletisim
Arı Bilgi İletişim Numarası