muhasebe kursu

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

İster Yüz Yüze, İster Uzaktan Canlı Eğitim

MEB Onaylı Sertifikalı

(Formu Doldurun %30 İndirim Kazanın.)

Bilgisayarlı Muhasebe Kursuna Kimler Katılmalı ?

Okulu yeni bitirdiniz, işinizi değiştirmek istiyorsunuz yada muhasebe programlarına hakim olmak istiyorsanız, Bilgisayarlı Muhasebe Kursuna katılmalısınız. Bütün şirketlerin küçük yada büyük muhasebe departmanları vardır. O yüzden iş alanı gayet geniştir. Bugün iş ilan sitelerinde binlerce muhasebe elemanı ilanı bulunmaktadır. İş hayatına atılmak, ofis ortamında çalışmak istiyorsanız muhasebe kursuna katılın. İster meslek edinin ister kendinizi geliştirin, muhasebe programları mutlaka öğrenin. Ticaret lisesi mezunu yada ilgili üniversitelerin 2 yada 4 yıllık bölümlerinden mezun kişiler, öğrenci profilimizi oluşturmaktadır. Sizi de aramızda görmek isteriz.

Eğitim AdıBilgisayarlı Muhasebe Kursu
TarihÇok Yakında
Süre93 Saat
SertifikaMEB
Ücret

Eğitim Süresi:93 Saat
Döküman:Eğitmen Notları
Sertifika:MEB
Garanti:Eğitim Tekrarı
Teknik Destek:7/24
Eğitmen:Sertifikalı
Proje:VAR
Öğrenme Garantisi
Ücretsiz Tekrar Hakkı
Uluslararası Sertifika
Uzman Eğitmenler
Temelden Uzmana

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Eğitim Hedefi

 • Bilgisayarlı Muhasebe kursu müfredatı içinde bulunan programlara ait menüleri ve kullanım alanlarını öğrenmektir. Bilgisayarlı Muhasebe kursunda, Vergi usul kanunlarına hakim olmayı sağlamak muhasebesel kod ve numaralandırmayı öğrenmek piyasada yaygın olarak kullanılan muhasebe programlarına hakim olmak cari hesap düzenine hakim olmak muhasebe ve muhasebe mesleği ile ilgili temel bilgiler almak şirket ve şirket yapıları genel tanımlar gösterilerek muhasebe anlatılır.

 • (Fatura, İrsaliye, Çek-Senet, Tahsilat Makbuzu, Tediye Makbuzu, Gider Pusulası, Serbest Meslek Makbuzu) KDV, muhtasar ve geçici vergi beyannameleri ve doldurulması tek düzen hesap planı ve işleyişi konu başlıklarını içerir. Bu konu başlıklarına göre eğitim planı uygulanır.

Eğitim Konuları

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

Bilgisayarlı Muhasebe kursunda aşağıdaki muhasebe programları öğretilir;

Modül 1 : Muhasebeye Giriş

 • Muhasebenin tanımı ve fonksiyonları
 • Muhasebede kayıt sistemleri

Modül 2 : Tek Düzen Hesap Planı

 • Tek taraflı ve çift taraflı kayıt sistemi arasındaki fark
 • Kullanılan defterlerin düzenlenmesi
 • Envanter
 • Hesaplarda tahsilat ve ödeme kanalları
 • Personel İşlemleri
 • Ücret bodrosunun hazırlanması
 • Muhasebe süreçleri
 • Açılış kapanış işlemleri
 • Muhasebede kayıt ve belgeler
 • Dönem içi kayıtlar mizon, envanter işlemleri, gelir gider tablosu kapanış bilançosu

Modül 3 : Gelir Tablosunun ve Bilançonun Hazırlanması

 • Bilançonun içeriği, tanımı, şekli
 • Mali işlemlerin bilanço üzerinden izlenmesi

Hemen Başvur

Modül 4 : Personel İşlemleri

 • Ücret bodrosunun hazırlanması
 • Muhasebe süreçleri
 • Açılış kapanış işlemleri
 • Muhasebede kayıt ve belgeler
 • Dönem içi kayıtlar mizon, envanter işlemleri, gelir gider tablosu kapanış bilançosu

Modül 5 : Beyannameler

 • KDV beyannamesi
 • Muhtasar beyannamesi
 • E-beyanname bodro ve vergilendirme

Ön muhasebe Programları

Modül 1: ETA Ticari Muhasebe Paket Programı

Cari, Servis işlemleri, Cari kartı açılması, Cari hesap fişleri doldurulması, Muhasebe, Servis işlemleri, Fiş girişleri, Stok, Servis işlemleri, Stok kartları açılması, Stok fişi doldurulması, Raporların incelenmesi,

Modül 2: LOGO GO 3 Ticari Muhasebe Paket Programı

Sistem İşletmeni Modülü, Firma açılması, Çalışma bilgilerinin oluşturulması, Muhasebe, Fişlerin doldurulması, Stok, Stok tanımlarının yapılması, Fişlerin doldurulması, Raporların incelenmesi

Modül 3: MİKRO Ticari Muhasebe Paket Programı

Cari, Servis işlemleri, Cari kartı açılması, Cari hesap fişleri doldurulması, Raporların incelenmesi, İrsaliye, Servis işlemleri, İrsaliye kesilmesi, Raporların incelenmesi, Fatura, Servis işlemleri, Fatura kesilmesi, Müşteri, Firma Çek-Senet işlemleri

Türkiye de en çok kullanılan muhasebe programları eğitimi ArıBilgi'de.

ArıBilgi Öğrencilerine İş ve Staj Garantisi Verir...

Hemen Başvur

daha detaylı bilgi için lütfen arayınız... 0850 303 16 35

Öğrenci Yorumları

Bilgisayarlı Muhasebe Kursumuz toplam 93 saatten oluşmaktadır. Muhasebe Kursu, hafta İçi sabah, öğle, akşam ve hafta sonu sabah, öğle, akşam saatlerinde 3 er saatlik seanslar olarak yapılır. Muhasebe Kursunda eğitimler 50 dakika ders, 10 dakika ara verilerek yapılır. Eğitmen projeye bağlı olarak blok ders yapmaktadır.

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Dökümanları

Bilgisayarlı muhasebe eğitimi uzman eğitmen kadromuz tarafından hazırlanmış özel ders materyalleri her katılımcımıza verilmektedir. Ayrıca gerekli görüldüğünde ilgili eğitimle alakalı, kaynağından eğitim kitapları katılımcılarımıza verilmektedir.

Sınıflar ve Uygulamalar
Bilgisayarlı Muhasebe eğitimi dersler 8-10 kişilik, her kursiyere bir bilgisayarın tahsis edildiği özel olarak tasarlanmış dünya standartlarına uygun sınıflarda yapılır. Bu sınıflar katılımcının birebir katılım gösterebilmesi amacıyla özel olarak dizayn edilmiştir. Bilgisayarlı Muhasebe eğitiminde katılımcılarımıza her özel bölüm ile ilgili proje çalışmaları yaptırılır. Bu çalışmalar katılımcılarımızın eğitim bitiminde iş hayatında karşılarına çıkabilecek her türlü uygulamanın üstesinden gelmesini sağlamaktadır.

 

Sınav Uygulaması
Bilgisayarlı Muhasebe eğitiminde Arı Bilgi sınavları zorunludur.

 

Sertifikalar

Bilgisayarlı Muhasebe kursunda öğrencilerimiz sınavlara katılarak aşağıdaki sertifikaları alabilirler;

 • M.E.B onaylı muhasebe sertifikası (sınav gerekli)
 • Arı Bilgi Eğitim Katım Sertifikası (sınav gerekli)

 

Bilgisayarlı Muhasebe kursu, hem ön muhasebe hem de genel muhasebe eğitimi alabilirsiniz. Şirketlerin kullandığı muhasebe programları (Logo kursu, Eta kursu, Mikro kursu) Arı Bilgi’de. Muhasebe programları Yetkili Eğitim Merkezi olarak, muhasebe programlarını en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. Muhasebe kursu geniş bir eğitim içeriğine sahiptir. Hafta içi veya hafta sonu eğitimlere katılabilirsiniz. Uzman Eğitmenler, Geniş Kurs İçeriği ve MEB onaylı Bilgisayarlı Muhasebe Kursu sertifikalı kurs. Muhasebe kursu fiyatları her kuruma göre farklıdır, muhasebe toplam dersleri ne göre değişir. Online deneme sınavlarına katılmak için seviyetespitmerkezi.com adresine bakınız. Ayrıca ileri excel eğitimi için kurslara katılabilirsiniz.

Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi

Bulunduğunuz yerden Uzaktan Canlı Eğitimlere katılın Kariyerinizi Ertelemeyin.

Bir şirketin muhasebesinde yada bir muhasebecinin yanında çalışmak istiyorsanız Bilgisayarlı Muhasebe Kursu tam size göre bir eğitimdir. Bilgisayarlı Muhasebe Kursunda Genel Muhasebe ve Ön Muhasebe birlikte öğreneceksiniz. Bilgisayarlı Muhasebe Kursu, piyasada en yaygın kullanılan Logo kursu, Eta kursu, Mikro kursu programlarını en ince detaylarına kadar uygulamalı olarak öğreneceksiniz. Geniş kapsamlı müfredatımız sayesinde, %100 uygulamalı olan muhasebe eğitimi öğrencilerimiz için daha verimli ve aktif geçmektedir. Öğrencilerimiz kendi bilgisayarlarından sanal şirketler kurarak çalışma yapmaktadır. Sizde şubelerimize uğrayın ve eğitim danışmanlarımızdan bilgi alın. Bilgisayarlı Muhasebe eğitimi katılarak sektörde kolayca iş imkanı bulabilirsiniz! Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Arı Bilgi Eğitim Kurumlarında.

 

Bilgi İstek Formu
Scroll to top