Photoshop Resim Boyutu Küçültme

Photoshop Resim Boyutu Küçültme

Photoshop resim boyutu küçültme; Bu programı kullanarak ihtiyacınız olan resim boyutlarına sahip olabilirsiniz. Bunun için photoshop programında pixel veya cm  ölçü tabanlı çalışma altlığını kullanabilirsiniz. Bunun yanında dosya boyutu büyük olan görselleri de ihtiyaç duyduğunuz büyüklüğe getirebilirsiniz. Bir sayfaya veya maile yüklemek istediğiniz görselin boyutu hakkında sıkıntı mı yaşadınız yapmanız gereken şey çok basit. Hemen photoshop programını açıp aşağıda anlatacak olduğumuz işlemleri uygulayın ve 1-2 dakika içerisinde görselinizi hazır hale getirin. Eğer photoshop programına sahip değilseniz Adobe’un sayfasından photoshop programını indirebilirsiniz. Size 30 günlük deneme sürümü hizmeti verecektir.

Photoshop ile Resim Boyutu Ayarlama

1.Adım: 

İlk olarak Photoshop programımızı açıyoruz. Bilgisayarımıza kaydettiğimiz görseli program üzerinde açmak için resmin üzerine gelip sağ tık birlikte aç diyerek Photshop’u seçebilirsiniz.Diğer bir yöntem olarak Photoshop programından File -> Open diyerek görselimizi seçebiliriz.

2.Adım:

Şuan program üzerinde resmimiz açık durumda. İkinci adım olarak görselimize hiçbir işlem uygulamadan File -> Export -> Save for Web seçeneğini tıklayalım.

Photoshop Resim Boyutu Küçültme

3.Adım:

Save for web seçeneğine tıkladıktan sonra önümüze gelen sayfada resmimizi hangi formatta kaydedeceğimizi seçelim. Resminizi: JPEG,  PNG-8, PNG-24 ve webp dosya uzantısı olarak kaydedebilirsiniz.

 Photoshop ile Resim Boyutu Ayarlama

4.Adım:

3.adımı tamamladıktan sonra dosya boyutunuz pencerenin sol alta köşesinde yazıyor olacaktır. Dosya boyutunuzu pencerenin sağ köşesinde bulunan kalite kısmından manuel olarak veya otomatik olarak seçip belirleyebilirsiniz.

Photoshop Resim Boyutu Küçültme

5.Adım:

Son adım olarak bütün işlemleri tamamladıktan sonra save/kaydet seçeneğine tıklayarak resmi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Photoshopta resim boyutlandırma işlememiz sadece bu kadar. Aslında tüm işlemleri uyguladığınız da sadece 1-2 dakikalık bir zamanınızı aldığını farkedeceksiniz.

Sizde Photoshop hakkında kendinizi geliştirmek ve Grafik konusunda uzmanlaşmak istiyorsanız Photoshop Eğitimi ve Grafik Tasarım Eğitimi sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bilgi istek formunu doldurursanız size en kısa sürede dönüş sağlayarak sizinle iletişime geçebiliriz. Grafik konusunda istediğiniz spesifik eğitimler için sizlerle birebir görüşme sağlayarak size özel eğitim programları oluşturuyoruz. Nitelikli eğitmenler ile nitelikli eğitimler almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Photoshop Resim Boyutu Küçültme ile ilgili sormak istediklerinizi yorum olarak yazarsanız en kısa süre de geri dönüş sağlıyor olacağız.

 

5 1 vote
Değerlendir
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
telefon iletisim bilgi
 whatsapp iletisim
bilgi istek formu iletisim
Arı Bilgi İletişim Numarası
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir lütfen yorum yapmayı unutmayınx