Autocad Nedir?

Autocad Nedir?

Autocad nedir: Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Çevre Mühendisliği vb gibi. Birçok sektörde 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizimler için kullanılan bir Autodesk yazılım programıdır. Aynı zamanda bu program ile mimari projeler, statik projeler, makine tesisat projeleri, peyzaj projeleri ve elektrik tesisat projeleri gibi farklı projelerin çizimleri gerçekleştirilir. Ayrıca Autocad Programı kullanıcıya 2 boyutlu çizimin yanında 3 boyutlu çizim imkanı da sunmaktadır. Bu nedenle sektörel anlamda bir mühendisin yada mimarın mutlaka bilmesinin gerekli olduğu bir çizim programıdır. Autocad programını kullanmayı bilmiyorsanız ve sertifikalı bir şekilde bir Autocad Eğitimi alıp Autocad öğrenmek istiyorsanız linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Neden Autocad Kullanmalıyız?

Autocad çizim programını, kariyerini ofis ortamında sürdürecek olan mühendis ve mimarların mutlaka bilmesi gerekmektedir. Fakat günümüzde farklı çizim programlarının piyasaya sürülmesine rağmen Autocad en çok tercih edilen çizim programı olarak yerini korumaya devam etmektedir. Autocad’in diğer programlara entegrasyonu da çok kolaydır. Autocad programından projelerinizi dwg, pdf, dxf gibi farklı formatlarda kaydedebilirsiniz.3D programlara kaydettiğiniz dosyaları importlayabilir ve projenizi diğer 3D ortamlarda kullanma imkanı sağlayabilirsiniz. Autocad programını öğrendikten sonra kullanımı size çok rahat ve çok basit gelecektir. Ayrıca projelerinizi çok hızlı çizecek ve tahmini planlamanızdan çok erken bitirme şansına sahip olacaksınız. Size sunduğu birden fazla komut sayesinde uzun sürecek işlemleri çok hızlı gerçekleştirme imkanı sağlayacaksınız.

Autocad Programı Ücretsiz Deneme Sürümü

Ücretsiz deneme sürümünü indirerek sizde programı inceleyebilirsiniz ve denemeler yapabilirsiniz. Autocad programını indirmek için linke tıklayıp Autodesk’in sitesine giderek deneme sürümüne sahip olabilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz Autodesk’e kayıt olarak öğrenci belgeniz ile öğrenci sürümüne sahip olabilirsiniz. Öğrenci sürümü öğrencilik hayatınız boyunca Autocad programının en güncel sürümlerini lisanslı bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Öğrenci sürümünden faydalanmak için linke tıklayabilirsiniz.

Şuan Autocad programına sahipsiniz fakat nasıl kullanacağınızı bilmiyor musunuz? Autodesk onaylı sertifikalı bir Autocad Kursuna kayıt olun ve piyasada aranan bir program kullanıcısı olarak yerinizi alın. Bunun yanında Autocad programını öğrendikten sonra kendi alanınız ile ilgili Autocad’in devamı niteliğindeki şu programlara da göz atmayı unutmayın.

5 1 vote
Değerlendir
Subscribe
Bildir
guest

5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Devran
Devran
2 yıl önce

Autocad elektrik kursu var mı bilgi alabilir miyim?

Şennur Kaya
Şennur Kaya
2 yıl önce
Değerlendir :
     

Açıkçası daha önce hiç autocad kullanmamış biri olarak online eğitimin bana bir şey katıp katmayacağı konusunda tereddütlerim vardı. Ancak şimdi bunun hayatımda verdiğim en isabetli kararlardan biti olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Volkan Bey’in öğrencilerin seviyesiyle doğrudan ilgilenmesi benim için büyük bir artı oldu. Teknik destek ekibi de her türlü sorunumuzla ilgilendi, emeği geçen herkeze çok teşekkürler

Çetin ÜRGEN
Çetin ÜRGEN
1 yıl önce

Kurs ücreti ne kadar

alicilek
Yönetici
Reply to  Çetin ÜRGEN
1 yıl önce

Merhaba, eğitim ücretlerimizi eğitim danışmanlarımızdan bilgi alarak öğrenebilirsiniz. İstediğiniz şubemizi arayabilirisiniz.

Scroll to top
telefon iletisim bilgi
 whatsapp iletisim
bilgi istek formu iletisim
Arı Bilgi İletişim Numarası
5
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir lütfen yorum yapmayı unutmayınx