Geleceğin Meslekleri

 Geleceğin Meslekleri

Geleceğin meslekleri arasında meslek dallarında değişiklikler olmuştur. En çok tercih edilen meslekler Ocak 2020 den bu yana tüm dünyayı etkisi altına almaya devam eden Korona virüs salgını, özellikle temassız hizmetlerin ve uzaktan çalışma sisteminin artışına neden olmuştur. Bu durum; belli teknolojilerin ihtiyaca uygun gelişimi, iyi yazılım alt yapısı ve dijitalleşmeyi gerektirmiştir. Bu nedenle, bazı meslek grupları popülerliğini yitirirken, ihtiyaçlara çözüm bulan meslekler ön plana çıkmıştır. Ayrıca bu iş alanları tüm dünya genelinde ihtiyaç olduğu için, artık ülke geneli değil yurtdışı ile bağlantılı işler yapmak mümkün. Hatta yerinizden ayrılmadan da yurtdışı ile uzaktan çalışma imkânları geliştirilmektedir. Sizler için derlediğimiz geleceğin mesleklerinin bazıları;

En Çok Tercih Edilecek Geleceğin Meslekleri

Yazılım Uzmanlığı

Yılın meslekleri arasında yer alan Yazılım ve Kodlama Uzmanlığı en popüler mesleklerinin başında yer almaktadır. Bu nedenle, yazılım ve uygulama geliştirme uzmanlığı hem günümüzün hem de geleceğin mesleği olarak değerlendiriliyor. Yazılım geliştirme uzmanı; şirket, kurum veya kişilerin ihtiyaç duyduğu uygulamalar, programlar için gerekli kodları yazan veya iyileştiren kişidir. Bu meslekte kendini geliştirmek isteyen kişiler temel düzeyden başlayan Yazılım Eğitimi , Java Android Eğitim, Python Eğitimi alarak pek çok yönden gelişim sağlayarak mesleğe giriş yapabilirler. En çok tercih edilen mesleklerin başında gelen bu meslek için Yazılım Kursundan faydalanabilirsiniz. Eğitimlerde ister örgün ister online canlı eğitim şeklinde alabilirsiniz.

Yapay Zekâ Mühendisliği ile hatta insan zekâsını taklit eden ve topladıkları bilgilere göre yinelemeli olarak kendilerini iyileştirebilen sistemler veya makineler anlamına gelir. Günümüzde giderek artan ihtiyaçla ve geleceğin olmazsa olmazı meslekleri arasında yer alan bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişiler; Data Preprocessing, Regression, Model Selection ile Boosting, Classification, Clustering, Association Rule Learning ve Dimensionality Reduction konularında Yapay Zekâ Eğitimi alabilirler. Ayrıca kullanım alanları:

Yapay zekanın günlük hayatımızda kullanım alanları nelerdir?
 • Siber güvenlik ve savunma sanayi.
 • Sesli asistanlar.
 • Dil çevirileri.
 • Öneri sistemleri.
 • Navigasyon.
 • Sosyal güvenlik.
 • Sağlık hizmetleri.
 • e-Ticaret.

geleceğin en iyi meslekleri yazılım uzmanlığı

 

 3D Üretim Mühendisi

Bilgisayar üzerinde tasarlanmış veya 3 boyutlu olarak hazırlanmış modelleri, çeşitli malzemeler kullanarak hızlı bir şekilde, üretmeye denir. Geleneksel yazıcılar, bilgisayarlardaki belgeleri kağıda basıp çıktısını almamıza yarar. 3 boyutlu yazıcılar ise, herhangi bir nesneyi plastik veya benzeri bir madde yardımıyla cihazlarla hızlıca basma işini görür. Ayrıca 3 boyutlu yazıcıların üretime hâkim olmasıyla birlikte, bu yazıcıların denetimini, kurulumunu ve işlemesini takip edecektir. Bakalım, 3D üretim mühendisleri gelecekte hangi alanlarda çalışacaklar?

3d üretim mühendisliği öncelikle kendini sağlık alanında göstermeye başlamıştır. Bununla birlikte gelecekte gıda, giyim, turizm ve mimari gibi birçok sektörün tasarım alanında yer alacağı öngörülüyor.

3D üretim mühendisi,

3D yazıcıların denetimi

Meslekte kendini geliştirmek isteyen kişiler 3 Boyutlu Yazıcı Eğitimi alarak başlangıç yapabilirler. 3 boyutlu yazıcılar içinde bazı 3 boyutlu programları kullanılması gerekmektedir.

Özellikle 3dmax, solidworks ve sketchup gibi programlar en çok tercih edilen programlardır. Bu programları eğitimi için Arıbilgi eğitim kurumları ile irtibata geçebilirsiniz. Sektörün öncü firması olan Arıbilgi; en güncel ve en geniş müfredatı ile hizmet vermektedir. Ayrıca kişiye özel program hazırlayarak da birebir özel ders alabilirsiniz. Eğitimlere yüz yüze veya online olarak katılabilirsiniz.  Detaylı bilgi için bilgi formu doldurarak veya bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

geleceğin en iyi meslekleri 3D üretim mühendisi

 

Dijital Pazarlama Uzmanı

Geleceğin meslekleri Dijitalleşme ile şirketlerin online ortamlara taşınması ve sayılarının her geçen gün artması ile şirketler arasındaki rekabet farklı boyutlara taşınıyor.

Özellikle şirketler bu rekabet ortamında kendilerini öne çıkaracak dijital pazarlama ve strateji uzmanları aramaya başlamıştır. Bununla birlikte online pazardaki hedeflerini belirleyen, markayı daha tanınır hale getiren güçlendirmeye çalışan kişilerdir. Dijital Pazarlama Eğitimleri detayı içinde kişi; Google Adwords Eğitimi, İnternet Reklamları eğitimi ve Web Tasarım İnternet Reklamcılığı Eğitimi ile, geniş çaplı mesleki donanım sahibi olabilir. Dijital Pazarlama Uzmanı en çok aranan meslekler sıralamasında üst noktalarda yerini alırken sizde Dijital Pazarlama Kursu alarak bu alanda meslek sahibi olabilirsiniz. Ayrıca en çok kullanılan taktikler:

Yaygın olarak kullanılan dijital pazarlama taktikleri:
 1. Arama motoru optimizasyonu (SEO)
 2. İçerik pazarlama.
 3. Sosyal medya pazarlama.
 4. Tıklama Başına Ödeme (TBÖ) Reklamcılığı (PPC)
 5. Satış Ortaklığı Pazarlaması
 6. Pazarlama Otomasyonu.
 7. Eposta Pazarlama.

Sosyal Medya Uzmanlığı  artık neredeyse herkesin kendi sosyal medya tanıtım hesaplarının olduğu ve kendi videolarını yayınlayabildikleri geniş kitlelere hitap ettikleri alanlar oluştu. Kurumların ve bireysel çalışma yapan kişilerin tanıtım, kampanyaları ve güncel paylaşımları olması gerekmektedir. Bu da Sosyal Medya uzmanlarından danışmanlık alma ihtiyaçları doğmuştur. Bu konuda uzmanlaşmak isteyen kişiler, Sosyal Medya Eğitimleri ile temel bir alt yapıya sahip olabilirler. Sosyal medya reklam vermek isterseniz hemen tıklayın. Detaylı bilgi için bilgi formu doldurarak veya bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

 

geleceğin en iyi meslekleri dijital pazarlama uzmanı

 

Grafik Tasarım Uzmanlığı

Pek çok iş alanında rekabetin güçlü olması neden sizce ? Tabi ki tasarım ve reklam sektörün ön plana çıkması ile gerçekleşti. Özellikle hizmet ve ürünlerin tanıtımı için yapılan reklam ve tanıtım çalışmalarının önemi giderek artmaktadır. Yapılan çalışmaların; hem basılı tanıtım web sayfa tanıtımları hem de sosyal medya tanıtımları açısından büyük önem taşımaktadır. O nedenle kurumsal kimlik çalışmasını iyi yapan grafik tasarım uzmanlarına büyük ölçüde ihtiyaç söz konusudur. Grafik Tasarım Eğitimi ve Web Tasarım Eğitimi’ nde; . Tasarımda kullanılması gerekli programların eğitimi verilmektedir. Ayrıca tasarımcı olacak kişilerin vizyoner olmaları konusunda teknik ve mesleki eğitimler sağlamaktadır. Grafik tasarım eğitim içine Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe İndesign ve CorelDraw programları gösterilmektedir. Ayrıca Web  tasarım eğitimlerinde Html, Css, bootstrap, jqery ve wordpress konuları işlenmektedir. Detaylı bilgi için bilgi formu doldurarak veya bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

en-iyi-meslekler-grafik-tasarım-uzmanı

0 0 votes
Değerlendir
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
telefon iletisim bilgi
 whatsapp iletisim
bilgi istek formu iletisim
Arı Bilgi İletişim Numarası
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir lütfen yorum yapmayı unutmayınx