Photoshop’da Elbise Rengi Değiştirme

photoshop-egitimi

Photoshop'da Elbise Rengi Nasıl Değiştirilir?

     Bu yazımızda sizlerle Photoshop ile görselimizde elbise ve kıyafet rengini nasıl değiştireceğimizi göreceğiz.Renk değiştirme işlemi nasıl yapılır en kolay yöntemi nedir hangi adımları izlememiz gerekiyor gibi sorularınıza da cevap bulmuş olacaksınız.Uygulamaya geçmeden önce üzerinde değişiklik yapmak istediğiniz fotoğrafı hazırlamanız sizin için faydalı olacaktır.Hazırlamış olduğumuz görsel üzerinde istediğimiz renk çalışmalarını gerçekleştirebiliriz.Bunlar ile ilgili bir kaç farklı deneme çalışmasını sizlerle paylaşalım.

Adım 1;

Hazırlamış olduğumuz görsel üzerinde hangi alanın rengini değiştirmek istiyorsak buna karar vererek seçim işlemi gerçekleştirmemiz gerekiyor.Mevcut görsel üzerinde ilk adımımız da seçim işlemini gerçekleştirelim.


 

Adım 2;

Seçim işlemini tamaladıktan sonra Photoshop arayüz'ün den yeni dolgu veya ayarlama katmanı oluştur sekmesine sağ tık yaparak Ton/Doygunluk(Hue/Saturation) seçerek işleme devam ediyoruz.


 

Adım 3;

Karşımıza gelen yeni katmanda üst alanda ki renk ayarlama bölümünden istediğiniz renkleri seçerek ayarlama yapabilirsiniz.Parlaklık kısmında da ayarlama yaparak kendi rengimizi oluşturup mevcut rengi değiştirmiş oluyoruz.


 

İşlem Öncesi Görselimiz

İşlem Sonrası Görsel -1-

İşlem Sonrası Görsel -2-

İşlem Sonrası Görsel -3-

0 0 votes
Değerlendir
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
telefon iletisim bilgi
 whatsapp iletisim
bilgi istek formu iletisim
Arı Bilgi İletişim Numarası
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir lütfen yorum yapmayı unutmayınx