Photoshop'da Yüz Temizleme - Arı Bilgi Bilgisayar Kursu

Photoshop’da Yüz Temizleme

Başlıksız Belge

Photoshop'da cilt ve yüz üzerindeki lekeleri gidermek için bir çok araç kullanılabilir. Şimdi en etki olan yöntemleri kullanarak 

bu işlemi gerçekleştirelim. Öncelikle sayfaya aldığımız bir görseli baz alalım. Burada detaylı çalışmamız gerekecektir, bu yüzden sayfayı yakınlaştırmamız gerekir(ctrl + space tuşuna basılı tutarak aynı anda mouse sol tuşa tıklayarak yakınlaştırıyoruz.) Daha sonra araç çubuğundan Patch tool' u seçip fotograf üzerinde düzeltmek istediğimiz alanı seçiyoruz ve Patch tool + halini aldığı zaman mouse sol tuş ile hareket ettiriyoruz(sağ-sol-aşağı-yukarı).

Başlıksız Belge  Böylelikle o alanın kendisine yakın başka bir alanı örnek alarak lekeden kurtulduğunu görebiliriz. Aynı işlemi fotoğraf üzerindeki diğer alanlara aynı yöntemi tekrarlayarak düzeltmek istediğimiz bölge ne kadar is o kadar tekrar ediyoruz. Aynı işlemi yüz içinde uygulayabiliriz veya yine araç çubuğundaki Spot Healing Brush Toolyardımıyla, fırçamızın boyutunu ayarlayarak yüzdeki lekenin üzerine tek tıklamamızda yok olduğunu göreceksiniz.
Başlıksız Belge Yüzdeki ve ciltteki bütün lekeleri bu yöntemle yok ettikten sonra , cildin daha pürüzsüz görünmsi için , fotoğrafın bulunduğu katmanı çoğaltıp, menüden Filter-Blur-Gaussian Blur seçeneğine tıklayıp düşük bir değer(0,1 - 0,5 gibi) giriyoruz. Çoğalttığımız fotografın bulunduğu layer üzerindeyken History Brush aracıyla keskinleştirmek istediğimiz alanları siliyoruz.(O alandaki blur etkisini azaltır.). Daha sonra Adjustmentpanelinden Color Balance komutuna tıkladığımızda fotografın rengiyle biraz oynama yaptıktan sonra(isteğe bağlı) işlemimiz tamamlanmış olur.
Başlıksız Belge

Grafik tasarım eğitimi hakkında detyalı bilgi almak için tıklayınız

ÖNCE EĞİTİM,ÖNCE FAYDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.