Photoshop'da Desen Oluşturma - Arı Bilgi Bilgisayar Kursu

Photoshop’da Desen Oluşturma

Başlıksız Belge Photohop'da bir fotoğraftan desen oluşturulabilir. Öncelikle desen oluşturmak istediğimiz bir fotoğrafı açıyoruz(File-Open). Fotoğrafımızın bulunduğu katman kilitli halde gelecektir.Varsayılan katmandayken araç çubuğundan Single Row Marquee Tool aracını seçip fotograftaki bir alandan, fotoğrafın yatay ekseni boyunca bir seçim gerçekleştirmiş oluyoruz. 
Başlıksız Belge Sol tıklayıp layer via copy diyerek seçimimizi yeni bir katmana taşıyoruz.Ve bu katmanda iken ctrl+t ye basarak faremizle o alanı büyütüyoruz. 
Başlıksız Belge Daha sonra asıl fotoğrafımızın bulunduğu katmana gelerek yine araç çubuğundan bu sefer Single Column Marquee Tool aracını seçip  fotograftaki bir alandan, fotoğrafın dikey ekseni boyunca bir seçim gerçekleştirmiş oluyoruz.Sol tıklayıp layer via copy diyerek seçimimizi yeni bir katmana taşıyoruz.
Başlıksız Belge Ve bu katmanda iken ctrl+t ye basarak faremizle o alanı büyütüyoruz.İkinci yaptığımız işlemin görünmesi için en üstteki katmanı görünmez yapabiliriz. Ve son olarak en üste bulunan katmanı seçerek layers panelinden sol üstte normal yazan karıştırma seçenekleri kısmından modu değiştirerek Screen yapıyoruz ve desenimiz oluşmuş oldu.
Başlıksız Belge

Grafik tasarım eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

ÖNCE EĞİTİM,ÖNCE FAYDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.