Photoshop'da Dekupe İşlemi Nasıl Yaplır? - Arı Bilgi Bilgisayar Kursu

Photoshop’da Dekupe İşlemi Nasıl Yaplır?

Başlıksız Belge Photoshop'da dekupe işleminin birden farlı şekilde yapabilirsiniz. Photoshop ile dekupe yapmayı bir görselle açıklayalım.
Başlıksız Belge Öncelikle sayfaya bir fotoğraf alırız(File-open). Layer panelinden fotografımızın bulunduğu katmana tıklarız. Araç çubuğundan Quick Selection Tool aracını seçtikten sonra üst panelden Quick Selection Tool + olan araç çubuğunu seçeriz ve fotoğrafda maskelenmesini istediğimiz alanları seçiyoruz. Seçimden çıkarmak istediğimiz alanları ise üst panelden Quick Selection Tool - olan araç çubuğuyla seçimden çıkarabiliriz. Menüden Select-Inverse seçeneğine tıklarız.
Başlıksız Belge Daha sonra yine Select menüsünden - Refine Edge komutuna tıklarız ve karşımıza gelen pencereden view mode : Black & White seçerek , maskelemek istediğimiz alanı daha keskin hale getirmek için işleme dahil ederiz. Karşımıza gelen bu pencereden fotoğrafımıza en uygun ayarlamaları yaparız ve ok butonuna basarız. Yaptığımız ayarlamalar sonucu maskelememiz yeni bir katmanda bize sunulur. File - Place diyerek bir arkaplan fotoğrafı alarak maskeleme yaptığımız alanı daha iyi test edebiliriz.
Başlıksız Belge

Grafik tasarım eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

ÖNCE EĞİTİM,ÖNCE FAYDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.