Adobe Photoshop Programı Hakkında Bilgi - Arı Bilgi Bilgisayar Kursu

Adobe Photoshop Programı Hakkında Bilgi

Başlıksız Belge

Adobe photoshop , piksel tabanlı bir programdır. Öncelikle pixel kelimesinin terimsel anlamını kavramak gerekir. (Piksel) tüm sayısal görüntülerin en küçük parçası olan üçlü nokta grubuna piksel denir.

Adobe photoshop aracılığıyla fotoğraflarımızı işlemeyi ve özelleştirmeyi , bu programın bize sunduğu çeşitli katmanlar ve kanallar aracılığıyla kompozisyon oluşturmayı , yüksek çözünürlüklü grafiksel işler hazırlamayı bu program sayesiinde gerçekleştirebiliriz. Fotoğraflar da piksellerden oluştuğu için  en iyi fotoğraf işleme ve düzenlemeyi   bu programın bize sağladığı yollarla gerçekleştirebiliriz.

Günümüzde gerek fotoğraf düzenleme de, gerekse grafiksel işlerin oluşturulması ve düzenlenmesi için yaygın olarak kullanılan programdır. Photoshop , Adobe sistemleri tarafından geliştirilmiş , sürekli yeni sürümlerinin güncellenerek piyasaya sunulduğu , grafik tasarımcılar , mühendisler  , iç mimarlar , fotografçılar ve fotoğraf editörleri arasında yaygın olarak kullanılan bir programdır.

Photoshop sayesinde fotoğraf üzerinde oynama yapılabilir; kırpmak , renk düzenlemek , maskeleme yapmak , montoj işlemlerini gerçekleştirmek , fotoğraf üzerinde istenilmeyen alanları yok etmek , ve hayal gücünüzün yapabildiği her şeyi fotoğraf üzerinde gerçekleştirmek mümkündür. Farklı kaydetme seçenekleriyle diğer programlarla da uyumlu çalışan , profesyonel işler çıkarılan bir programdır.

Grafik tasarım eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

ÖNCE EĞİTİM,ÖNCE FAYDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.