Autocad Nasıl Öğrenilir?

Autocad Nasıl Öğrenilir?

Autocad nasıl öğrenilir? sorusunu araştırmaya başladıysanız sizlere ilk tavsiye olarak Autocad Nedir? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Autocad programı çoğu sektörde ihtiyaç duyduğumuz çizimlerin gerçekleşmesine yardımcı olur. Günlük hayatta da bu programın adını sıklıkla duyduğunuzu tahmin ediyoruz. Çevreniz de birçok kişi tarafından kullanılan bu programı öğrenmenizin size çok büyük fayda sağlayacağını söyleyebiliriz.

Autocad programını öğrenmeye başlamadan önce Autocad’i bilgisayarınıza indirip kurmanız sizin için faydalı olacaktır. Öğrendiklerinizi pratiğe dönüştürüp program üzerinde akıcılık sağlamanız açısından bilgisayarınızda programın bulunması sizin için avantaj olacaktır. Autodesk üzerinden programı ücretsiz deneme sürümü olarak indirip 30 gün kullanabilir veya lisanslı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Autocad programını hangi alanda kullanacağınızı belirlemekte ilk aşamada sizin için önemli bir konu olacaktır. Bilindiği üzere Autocad bir çok farklı alan ve sektöre hizmet vermektedir. Mimari ve İnşaat çizimleri, Makine-Elektrik proje çizimleri, Parça üretim çizimleri, Peyzaj ve çevre düzenlemesi, Restorasyon çizimleri vb. gibi bir çok alanda kullanıma açıktır.

Autocad nasıl öğrenilir

 

Autocad Öğrenmeye Nerden Başlamalıyım?

Bu konuda size en çok fayda sağlayacak olan seçenek nitelikli bir eğitmene ve eğitim içeriğe sahip Autocad Kursu olacaktır. Katıldığınız eğitim sonunda size sertifika verilip verilmeyeceğini öğrenmeyi unutmayın sertifakalı kurslar her zaman sizi bir adım öne geçirecektir. Ayrıca iş ve staj başvurularında kullanabileceğiniz sertifikalarınız mutlaka olsun. Sahip olduğunuz sertifikayı CV’nize ekleyebilir ve Linkedin gibi platformlarda sergileyebilirsiniz. Bu konuda bilgi ve destek almak için formu doldurmanız yeterli olacaktır. İster birebir özel ders isterseniz grup eğitimlerine katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Autocad’i nasıl öğrenebilirsiniz ve kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz?

 Programı kullanacağınız sektör ile alakalı Autocad tasarımlarını inceleyin ve kendinizi yenileyin.
  • Autocad birden fazla sektöre hizmet sunan bir programdır. Nitelikli bir Autocad Eğitimi aldıktan sonra kendi kullanım alanınızla ilgili örnek kayıtlar, kaynaklar ve çizimler araştırarak uygulama gerçekleştirmenizin size faydası olacaktır. Mesela İnşaat sektöründe Mimar olarak çalışacaksanız örnek kat planı çizimleri, kesit ve görünüşleri inceleyebilirsiniz.
İnternet ortamında örnek ve taslak projeler araştırın ve benzer uygulamalar yapın.
  • Taslak projeler, örnek projeler araştırarak Autocad programı ile sizde kendi projelerinizi çizmeye çalışın. Programı öğrenmek için bol bol pratik yapmak ve el alışkanlığı kazanmanız gerekir. Detaylı projelere ulaşarak kendinizi sürekli bir üst seviyeye çıkarmaya çalışın. Sürekli yeniliklere ve gelişmelere açık olun. Alanında uzman kişileri takip ederek konulara yaklaşımınız daha güncel olsun.

 

Autocad Öğrenmeye Nerden Başlamalıyım

Zorlandığınız zaman vazgeçmeyin ve çözüm yollarını bulmaya çalışın.
  • Autocad programı üzerinde teknik ve detaylı proje çizimleri yaparken illa ki zorlandığınız ve takıldığınız noktalar olacaktır. Bunun için yapmanız gereken tek şey sorunun çözümü için daha fazla kaynağa ulaşmaktır. Bunun için de hatayı ingilizceye çevirerek arattığınız da cevap alacağınız kaynakları görebilirsiniz. Herkes hata yaparak öğrenir bunu unutmayın. Çünkü düzenli yaptığınız pratikler sizi zafere götürecektir bunu göz önünde bulundurun.
Düzenli ve istikrarlı bir şekilde çizimler yapın.
  •  El alışkanlığınızı kaybetmemek ve komutları unutmamak için sürekli tekrar edip kendinizi güncel tutmaya çalışın. Çünkü Autocad programı da kullanılmadığında unutulmaya müsait bir CAD programıdır. Bu nedenle sık sık çizim yapmayı ihmal etmeyin. Bunun için odanızı, evinizi ve sokağınızdaki binaları programa aktarmak bile sizin için yeterli olacaktır. Ayrıca Autocad programının sürümlerini de takip ederek yeni gelen güncellemeleri takip edin.

 

 

0 0 votes
Değerlendir
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
telefon iletisim bilgi
 whatsapp iletisim
bilgi istek formu iletisim
Arı Bilgi İletişim Numarası
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir lütfen yorum yapmayı unutmayınx