Photoshop da Saç Dekupe Nasıl Yapılır?

Başlıksız Belge Photoshop'da saç dağınık saçlar olan bir görseli arka plandan ayırıp başka bir arka plan eklemek için şunları yapabiliriz. Yine bunda da birden fazla yöntem kullanılabilir. Öncelikle görselimizi programda açıyoruz. Arka planı beyaz olan görselimizi Magic Wand aracını kullanarak görselin bulunduğu katman seçili iken beyaz alana tıklatıp tüm beyaz alanı seçili hale getiriyoruz. Daha sonra silgi aracıyla yada delete tuşuyla siliyoruz.
Başlıksız Belge  Layers Panelinden yeni bir layer açıyoruz ve Paint Bucket tool aracıyla bir renk seçerek bu katmana rengimizi uyguluyoruz. Daha sonra fotografımızın bulunduğu katmana gelip Layers panelinde üst tarafta normal yazan yeri multiply olarak değiştiriyoruz.
Başlıksız Belge  Ve görselimizi biraz aydınlatmak için Dodge tool aracıyla fotoğrafımızın istediğimiz alanına bir kaç defa tıklayarak aydınlık vermiş oluyoruz. 
Başlıksız Belge Son olarak History Brush tool ile görselimizin bulunduğu katmana gelerek saç uçlarının belirgin olması için bu alanları siliyoruz. 
Başlıksız Belge

Grafik tasarım eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için burayı tıklayınız

ÖNCE EĞİTİM,ÖNCE FAYDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

wp-puzzle.com logo