Grafik Tasarım Illustrator’da 3d Limon Çizimi

Başlıksız Belge Adobe Illustrator'da 3 boyutlu bir nesne çizmek çok kolay, önemli olan ince ayrıntılardır. Öncelikle yeni boş bir döküman açarız(file-new). Limon nesnesini örnek alarak çizimine başlayalım. Çizimi Pen tool aracı ile gerçekleştireceğiz. Pen tool'u seçtikten sonra stroke color' a sarı rengini vererek, bir limonun dış hattının yarısını baz alarak çiziyoruz. Daha sonra Effect menüsünden 3D-Revolve seçeneğine tıklarız.
Başlıksız Belge 3D Revolve Options paneli karşımıza gelir, buradan açılarını istediğimiz şekilde açısını değiştirebiliriz. Limonumuzun tam bir olabilmesi için, bunu görebilmek için preview kutucuğunu seçili hale getirmemiz gerekir. Daha sonra Right Edge seçeneğini seçip ok diyelim.
Başlıksız Belge Açısını istediğimiz şekilde değiştirebiliriz. Çizdiğimiz objemiz üzerinde farklı efektlerde deneyebiliriz. Yine Effect menüsünden Blur-Gaussian Blur seçeneğine tıklayarak radius değerini 1 verelim ve gerçeğe daha yakın bir nesne elde edelim. Nesnemizin açısıyla oynama yapmak istersek, Appearence panelinden 3d revolve seçeneğine çift tıklayarak düzenlemeler yapabiliriz.
Başlıksız Belge

Eğitim detayları için linki tıklayınız.

ÖNCE FAYDA, ÖNCE EĞİTİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

wp-puzzle.com logo