Android Uygulama Yapma | Arı Bilgi Eğitim Kurumları

Android Uygulama Yapma

android-uygulama-yapmaAndroid Uygulama Yapma, nerdeyse mobil uygulama pazarının %50’sine sahip bir yazılım varken, bu yazılımla uygulama yapmazsak ayıp olur diye düşünüyorum. Yazılım kelimesi öyle geniş kapsamlı ki. Hayal edin, rüya görün ve yazın. Düşünsenize aklınıza gelen bir fikir ile yola çıkıyorsunuz ve milyonlarca kişinin kullandığı bir uygulamaya sahip oluyorsunuz. Hem sizin adınıza hemde milli değerler adına gurur verici.
Peki nasıl mobil uygulama yapabilirim?
Mobil uygulama yapma için önce bir alt yapımızın olması gerekiyor. Android cihazlara uygun bir yazılım geliştireceksek, Java ve Android dilleri hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir. Java, en zor yazılım dillerinden biri. Kararlı yapısı ve güvenilir kod yapısı ile en hit gören programlama dilidir. Öğrenmesi zor mu peki? Hiç biri zor değil aslında. Önemli olan, kafanızda algoritmayı ve akışı çıkarmak. Yazılımcıların her biri neden sonuç ilişkisini iyi şekilde bilmek zorundadır. Yazdığınız kodun nasıl çalışacağını hangi sorgulamaları yapacağını biliyor olmanız gerekmektir.
Android uygulama yapmak için gerekli bilgiyi Java Android Kursu‘na katılarak öğrenebilirsiniz. Eğitim içinde bütün öğrencilerimiz uygulamalı olarak ders görmektedir. Gelişen teknolojiler anlık olarak eğitim içeriklerine yansıtılır. Java Android Kursu sonunda da mutlaka bir proje yazmak zorundasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.