Solidworks Kursu / Eğitimi
BİLGİ İSTEK FORMU

SolidWorks Kursu Eğitimi

MEB Onaylı (Formu Doldurun %10 İndirim Kazanın. Şubat Ayı Özel Kampanya)

Üç Boyutlu (3D) tasarım yazılımı Solidworks daha kaliteli ürünleri daha kısa zamanda tasarlamanızı sağlar. Solidworks kullanıcıya, tasarımın her aşamasında müdahale imkanı vermektedir. Tasarımı yapılan modelin boyutlarının, ölçülerinin ve ayrıntılarının istenilen şekilde değiştirilmesi imkanı vardır. Çok hızlı şekilde teknik resim ve montajların yapılmasını sağlar. Feature tree (tasarım ağacı) ile yapılan işlemlerin sıraları ve yapıları değiştirilebilir. Tasarım ağacından yapılan değişiklikler sonucu önceden yapılmış montaj ve teknik resim işlemleri anında güncelleşir. Böylece kullanıcıya teknik resimde veya montajda tasarıma anlık müdahale etme imkanı oluşmaktadır. Ayrıca yapılan montaj işleminde tasarımın çalışabilirlik durumu animasyon aracılığıyla da sunum yapılacak şekilde dönüştürülebilmektedir. Sizleri de Solidworks eğitimimize bekleriz... Solidworks eğitimi Arı Bilgi Eğitim Kurumları'nda.

Eğitim Süresi

Solidworks Kursu 42 saat olarak yapılır. Solidworks Kursu, haftaiçi sabah, öğle, akşam ve hafta sonu sabah, öğle, akşam saatlerinde 3 er saatlik seanslar olarak yapılır.

Hemen Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Formu Doldurunuz.

Eğitim Hedefi

Üç Boyutlu (3D) tasarım yazılımı SolidWorks daha kaliteli ürünleri daha kısa zamanda tasarlamanızı sağlar. Hayal edebileceğiniz her türlü ürünü daha kısa sürede ve daha düşük maliyette hayata geçirmek için ihtiyaç duyacağınız bütün araçları SolidWork içinde bulacaksınız. Esnek çalışma metoduyla kısa zamanda birçok materyeli montaj yapabilme imkanıyla görüntüleyebilirsiniz.

Kimler Katılmalı

Solidworks kursuna, meslek lisesi makina, metal konstrüksiyon, üniversitelerin makina, metal bölümleri yada mühendisliklerinde okuyan yada bitirmiş herkes katılmalıdır. Solidworks kursuna katılmak için temel düzeyde bilgisayar kullanımı gerekmektedir. Ayrıca katılımcının teknik resim bilgisinin olması tercih edilmektedir.

Eğitim Konuları


Modül 1;

  • SolidWorks Temel Eğitimi (SolidWorks Essentials)

Modül 2;

  • Sac Parça Tasarımı Eğitimi (Sheet Metal)

Modül 3;

  • Konstrüksiyon Tasarımı Eğitimi (Weldment)

Modül 4;

  • İleri Par;ça Modelleme (Advanced Part Modeling)

Modül 5;

  • İleri Montaj Modelleme Eğitimi (Advanced Assembly Modeling)

Modül 6;

  • İleri Teknik Resim Eğitimi (SolidWorks Drawings)

Modül 7;

  • İleri Yüzey Modelleme (Advanced Surface Modeling)

Modül 8;

  • Kalıp Tasarımı Eğitimi (Mold Design Using SolidWorks)

 

ÖNCE FAYDA

Eğitim Takvimini Görmek İçin 

Eğitim Materyalleri
Solidworks eğitiminde uzman eğitmen kadromuz tarafından hazırlanmış özel ders materyalleri her katılımcımıza verilmektedir. Ayrıca gerekli görüldüğünde ilgili eğitimle alakalı, kaynağından eğitim kitapları katılımcılarımıza verilmektedir.
Sınıflar ve Uygulamalar
Solidworks eğitiminde dersler 8-10 kişilik, her kursiyere bir bilgisayarın tahsis edildiği özel olarak tasarlanmış dünya standartlarına uygun sınıflarda yapılır. Bu sınıflar katılımcının birebir katılım gösterebilmesi amacıyla özel olarak dizayn edilmiştir. Solidworks eğitiminde katılımcılarımıza her özel bölüm ile ilgili proje çalışmaları yaptırılır. Bu çalışmalar katılımcılarımızın eğitim bitiminde iş hayatında karşılarına çıkabilecek her türlü uygulamanın üstesinden gelmesini sağlamaktadır.


Sınav Uygulaması
Solidworks eğitiminde Arıbilgi sınavları zorunludur.

Tanıtım Kitapçığı

Kurumsal Tanıtım Kitapçığımızı İncelemek İçin Lütfen 


Arı Bilgi Başvuru Formu

Hemen Başvur